2022 Yılının Mac için En İyi VPN Hangisi?

106
2022 Yılının Mac için En İyi VPN Hangisi?
ads

Bu VPN hizmetleri Apple’ın MacOS’ları ile kullanım için esnek, hızlı ve güvenlidir.

Mac kullanıcısıysanız, sanal özel bir ağın veya VPN‘in ek korumasına ihtiyacınız olmadığını varsaymak kolaydır. Sonuçta, Apple cihazları güvenlikleriyle ünlüdür. Ancak MacOS, internet trafiğinizin tam şifrelemesini sunamaz ve internet servis sağlayıcınızın çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini durduramaz. Bu nedenle, Mac sahibi olsanız bile, VPN kullanmak iyi bir fikirdir.

Uzaktan çalışmanın artmasıyla, VPN pazarı büyüyor, bu da artık aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız hizmet olduğu anlamına geliyor. Peki Apple cihazınızla en iyi çalışan VPN’i nasıl buluyorsunuz? İşte bu noktada en iyi Mac VPN rehberimiz devreye giriyor.

VPN’leri bir Mac kullanıcısının perspektifinden değerlendirdiğimizde, birkaç şeyi göz önünde bulundururuz: İlk olarak, MacOS işletim sistemini kullanıyorsanız, iyi organize edilmiş bir dijital araç kümesi ve minimum öğrenme eğrisine sahip sezgisel, temiz bir kullanıcı arayüzüne alışkınsınızdır – bu yüzden bir VPN’in kullanılabilirliği dikkate almamıza ağırlık verir. Ayrıca, her Mac bilgisayarı veya Apple cihazı Windows ve PC ürünlerinden daha hızlı olmasa da, MacOS makinelerinin hızlı itibarını tamamlayan bağlantı hızına sahip bir VPN hizmeti görmek istiyoruz.

Ayrıca, birçok MacOS kullanıcısı için, uygulama kaynaklı virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha geniş bir direncin, bu ekosistemi Windows ürünleri yerine seçmek için itici bir neden olduğunu biliyoruz. Bu amaçla, bir VPN’in izleyici karşıtı kapasitesini ve Apple’ın giderek artan gizlilik politikalarıyla genel uyumluluğunu inceliyoruz.

En iyi VPN hizmetleri dizinimizden çizilmiş, işte en iyi Mac VPN için en iyi seçimlerimiz. En üst nokta için yeni yarışmacılar ortaya çıktıkça bu listeyi periyodik olarak güncellediğimiz için burayı düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayın.

ExpressVPN

  • IP adresi sayısı: 30.000
  • Sunucu sayısı: 3.000 artı
  • VPN sunucusu konumlarının sayısı: 160
  • Eşzamanlı bağlantı sayısı: 5
  • Ülke/yargı bölgesi: İngiliz Virgin Adaları
  • 94’den fazla ülke
  • Bir yıllık planla üç ay ücretsiz

ExpressVPN sürekli olarak piyasadaki en hızlı VPN’lerden biri olduğunu kanıtlıyor ve gizliliğe olan bağlılığını aktif olarak destekliyor. Bu yüzden en iyi Mac VPN olarak listemizin başında yer alıyor. VPN şirketi, ağının ExpressVPN’in kullanıcıların çevrimiçi etkinliklerinin hiçbir zaman günlüğe kaydedilmemesini sağlamak için oluşturduğu TrustedServer teknolojisinden güç aldığını söylüyor. Gizlilik dünyasında, ExpressVPN, o zamanlar sıfır günlük politikasını doğru kanıtlayan yetkililer tarafından bir sunucu ele geçirme deneyimi yaşayan güçlü bir sicile sahiptir. Ayrıca sunucu konumu seçeneklerinin sayısını, VPN kurulum kılavuzlarının kalitesini ve SSS bölümündeki ayrıntılı bilgileri seviyoruz.

İncelediğimiz en iyi beş VPN hizmetinin geri kalanı gibi ExpressVPN, VPN bağlantısının başarısız olduğu durumlarda ağ verilerinin güvenli VPN tünelinin dışına sızmasını önleyen kullanışlı bir kill switch güvenlik özelliği sunar. Ancak diğerlerinin aksine, ExpressVPN bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak desteklemesi nedeniyle bizden puan kazandı – tüm favorilerimizin sunmadığını, ancak ödeme sırasında ek bir gizlilik katmanı ekleyen bir şey.

VPN sağlayıcısı 2009’dan beri iş başındadır ve ExpressVPN 94 ülkeye yayılmış önemli bir hızlı VPN sunucusu ağına sahiptir. En iyi planı, üç ay ücretsiz içeren yıllık bir paket için ayda 7 dolardan daha az fiyatla fiyatlanıyor.

ExpressVPN Mac, Windows, Android, iOS, Linux ve diğerleri.

Surfshark

  • Sunucu sayısı: 3.200 artı
  • VPN sunucusu konumlarının sayısı: 65
  • Ülke/yargı bölgesi: İngiliz Virgin Adaları

Surfshark’ın ağı bazılarından daha küçük olsa da, VPN hizmeti özelliklerde bunu telafi eder. Ve şu anda en son VPN testlerimizde en yüksek hızlara ulaşarak . Sunduğu en büyük kazançla başlayalım: VPN sınırsız cihaz desteği. Tüm evinizi veya ofisinizi Surfshark’ın VPN’inde çalıştırmak istiyorsanız, kaç cihazınız olduğu veya bağlı olduğunuz konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca VPN yazılımının bir parçası olarak kötü amaçlı yazılımdan koruma, reklam engelleme ve izleyici engelleme sunar.

Surfshark, Chrome ve Firefox uzantıları Alman güvenlik firması Cure 53(tam raporun PDF bağlantısı)tarafından gizlilik açısından denetlendiğinde genellikle yüksek notlar aldı , ancak bu denetim Surfshark tarafından yaptırıldı.

VPN sağlayıcısı, Mac, Windows, iOS, Android, FireTV ve yönlendiricilerde çalışan sağlam bir uygulama desteğine sahiptir. Oyun konsolları gibi ek cihazlar, DNS ayarları aracılığıyla Surfshark için yapılandırılabilir. VPN’i otomatik olarak atlamak için belirli uygulamaları ve web sitelerini beyaz listeye almanızı sağlayan özelliği özellikle seviyoruz. Bazı iş kullanımları için bu kritik öneme sahip olabilir.

Surfshark ayrıca kısıtlamaları aşmak ve çevrimiçi ayak izlerini daha dikkatli bir şekilde gizlemek isteyenler için tasarlanmış üç özel mod sunuyor. Kamuflaj Modu VPN etkinliğinizi maskeler, böylece ISS’niz VPN kullandığınızı bilmez. Multihop, izinizi gizlemek için internet bağlantınızı birden fazla ülkeden atlar. Son olarak, NoBorders Modu “Surfshark’ı kısıtlayıcı bölgelerde başarıyla kullanmanıza izin verir.”

Sadece dikkatli olun: Bu üç şeyden herhangi birini yapmak ülkenizde yasa dışı olabilir ve ağır cezalara neden olabilir. Testlerimiz sırasında DNS veya IP adresi sızıntısı görmedik ve Netflix’e erişimde sorun yaşamadık.

Bir yıllık bir plan için Surfshark, diğer tam özellikli VPN sağlayıcılarının çoğuna 59,76 $ peşin. Ama şu anda, iki yıllık planı için de aynı miktarı peşin ödeyebilirsiniz — harika bir teklif. Aylık planlar $ 13. Kesinlikle bu hizmeti sevip sevmediğinize karar vermek için cömert 30 günlük denemesinden yararlanın (ve iki yıllık plana göre giderseniz, devam eden bir indirim oranına konuşup konuşamayacağınızı görmek için 23 ay içinde bir hatırlatma ayarlayın).

NordVPN

NordVPN, VPN alanında en çok tanınan markalardan biridir. Mac VPN kullanıcılarına, neredeyse tüm diğer sağlayıcıların beş veya daha az sunduğu ağı üzerinden altı eşzamanlı bağlantı ile cömert bir eşzamanlı bağlantı sayısı sunar. VPN sağlayıcısı, farklı bir VPN bağlantısı seviyesi arayanlar için özel bir IP seçeneği de sunar. NordVPN bir kill switch özelliği ve Tor’a VPN yapma özelliği sunar. Testlerimiz sırasında herhangi bir gizlilik sızıntısı tespit ettik ve hızlarının güvenilir bir şekilde hızlı olduğunu gördük.

Şirketin bir yıllık abonelik planı ayda 4.92 $ ‘dır (aynı anda faturalandırılan 59 $). Bu yıllık fiyat diğer yarışmacıların çoğundan daha düşük olsa da, aylık 12 $ fiyatı spektrumun en üst ucundadır. Ancak, iki yıllık planı şimdi ayda $ 3.67 (aynı anda faturalandırılan $ 90). Ve evet, ayrıca tam 30 günlük bir geri ödeme politikasına sahiptir.

NordVPN uzun süredir bu listede yaşarken, kiralanan sunucularından birine 2018’de yetkisiz erişildiklerine dair bir rapor ortaya çıktıktan sonra tavsiyemizi yeniden değerlendirmek için Ekim 2019’daceza sahasına taşıdık. Nord’un keşfin ardından 2015 yılından bulanan eylemler arasında birden fazla güvenlik denetimi, bir hata ödül programı ve sunucu güvenliğine daha ağır yatırımlar yer aldı.

Nord’un sorunu çok daha önce kendi kendine ifşa etmesini tercih etsek de, ihlalin doğası gereği sınırlı olması ve NordVPN’in VPN kullanıcı etkinliği kaydı tutmadığını daha fazla doğrulamak için hizmet veren kullanıcı tanımlama bilgileri içermemesi. Sonuç olarak Nord, önerilen satıcı olarak en iyi Mac VPN listesinde kalır. Mac, Windows, Android, iOS ve Linux’ta çalışır.

 

 

ads
Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x