2022’nin En İyi Akülü Matkabı Hangisi?

76
2022’nin En İyi Akülü Matkabı Hangisi?
ads

İyi bir matkap, elektrikli alet koleksiyonunun temellerinden biridir. Biliş Akıllı Verilerine göre, DIY projeleri artıyor ve bu yıl evinizin etrafında herhangi bir çalışma planlıyorsanız bir tatbikat şart. Yeni bir matkap veya matkap seti satın almak istiyorsanız, çeşitli kablolu matkaplar ve akülü elektrikli matkaplar da dahil olmak üzere birçok seçeneğiniz vardır. En popüler modellerden 16’sını topladım ve bu seçenekleri sıralamanıza ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi akülü matkabı bulmanıza yardımcı olmak için test ettim.

Şimdilik birkaç matkap kategorisi ayıracağım: Darbe, çekiç, kombinasyon ve döner matkapların hepsinin kullanım alanları var, ancak bu toplama için çoğu DIY veya ev geliştirme işini başarmanıza yardımcı olacak tipik sürücüye odaklandım – ister saplamalarda delikler açıyor olun, ister alçıpan çapaları sürüyor veya bir ev projesini bir araya getiriyor olun. Özellikle fırçalanmış motorlu akülü matkaplara bakacağım. Gelecekteki bir güncellemede fırçasız motorlarla mücadele edeceğim. Doğru matkapla mobilyaları monte edebilir, delikler açabilir, resimleri ve rafları asabilir, hafif bakım ve onarım yapabilir ve hatta yepyeni TV’nizi asabilirsiniz. Günümüzün birçok tatbikatı, ergonomik tutamak ve kayış klipsi gibi özellikleri de içerir ve bu da onları kullanmak için bir zevk haline getirir.

12 volt mu, 18 volt mu?

Satın almak için bir tatbikat türüne takılıp kaldıysanız, cevap karmaşık olabilir. Yeni başlayanlar için, başka akülü aletleriniz varsa, sizin için en iyi akülü matkap pilleri paylaşabileceğinizdir, bu, özellikle farklı özelliklere ihtiyacınız olmadıkça veya marka değiştirmek istemiyorsanız, zaten sahip olduğunuz markaya ve voltaja bağlı kalmak için harika bir nedendir. Aksi takdirde, bunun ilk akülü aracınız olduğunu varsayarsak, iki ana faktöre iner – performans beklentisi ve fiyat. Sadece Ikea mobilyalarını monte ediyorsanız ve rafları asıyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey 12 voltluk bir matkaptır. Daha önemli işlere, daha uzun kullanım sürelerine veya hafif yapıya girmeyi planlıyorsanız, 18 volt ile daha iyi olursunuz.

Fiyat söz konusu olduğunda, genellikle 18-over 12 volt elektrikli aletler ve fırçalanmış üzerinden fırçasız versiyonlar için daha fazla ödeme yaparsınız. Ancak 12 ila 18 volt arasındaki ve fırçalanmış ve fırçasız arasındaki fiyat farkı daralmaya devam ediyor. Yakında, daha küçük, daha hafif veya daha az güçlü bir alete ihtiyacınız olmadıkça, 18 volt yerine 12 volt seçmek için muhtemelen bir neden olmayacaktır. Umarım en azından hafif matkap modeli seçeneğine sahip olursunuz.

Fırçalanmış mı fırçasız mı?

Bu liste sadece fırçalanmış motorlu 12 veya 18 voltluk matkapları kapsar. Fırçalanmış motorlar, motorun dönen kısmıyla teması sürdüren fiziksel karbon fırçalara sahip geleneksel elektrikli el aleti tasarımıdır. Bu, fırçaların matkap kullanımdayken sürekli sürtünme gördüğü ve sonunda yıpranacağı anlamına gelir. Bu sürtünme, fırçasız motorlara kıyasla tork verimliliğinde (dönme kuvvetine dönüştürülen enerji) % 20’ye kadar kayba yol açan adil miktarda ısı üretir. Fırçasız motorlar öncelikle mıknatıslar yoluyla çalışır ve fiziksel, sürtünmeyi teşvik eden parçalara sahip olmaz. Bu verimlilik kazancı, fırçalanmış bir modeldeki aynı matkabın yanına kıyasla pil şarjı boyunca daha iyi performans ve delme gücü elde eder.

İşin püf noktası, fırçasız bir motora sahip bir matkap için ekstra ödeme yapmanız gerekebilir. Örneğin, 179 $ maliyeti olan Milwaukee fırçalanmış motor Model 2606-22CT’yi test ettim. Fırçasız versiyon, Model 2801-22CT, normalde 20 $ daha pahalıdır. Tatil fırsatları bu boşluğu daraltabilir (hatta bazı 18 voltluk matkapları 12 voltluk benzerlerinden daha ucuz hale getirebilir), bu nedenle iyi bir elektrikli alet anlaşması görürseniz göz kulak olun. Bu listeyi bir sonraki geçişimde fırçasız matkap testleriyle güncelleyeceğim.

Bununla birlikte, nadir durumlarda, bazı matkaplar beklediğiniz temel işlevlerden bazılarını gerçekleştirirken başarısız olabilir. Okumaya devam edin ve bu tuzaklardan kaçındığınızdan ve ihtiyaçlarınıza en uygun akülü elektrikli matkapla sona erdiğinizden emin olun. En popüler fırçalanmış akülü matkaplardan 16’sını aldım, 200’den fazla delikten sıkıldım ve performans beklentilerini kilitlemek için birkaç gün içinde 4.000’den fazla vida oturdum.

En iyi genel 18 volt

Milwaukee M18 2606-22CT

En pahalı 18 voltluk matkap olmasına rağmen, bu Milwaukee matkabı tonlarca sondaj gücüne sahiptir. Yüksek tork testlerimizde rekabeti ezdi, ikinci sırada bitirene göre% 20 daha fazla sıkılmış delik tamamladı. 500 inç-pound’da, başka hiçbir matkap daha yüksek maksimum tork derecesine sahip değil. Aletin kendisi için beş yıl ve pil için iki yıl ile daha iyi garantilerden birine sahiptir. Bu akülü matkap kiti, bir M18 kompakt yarım inç matkap sürücüsü ve iki M18 lityum iyon pil içerir.

Sert taşıma çantası ve iki adet 1,5 aH pil içerir. Şarj cihazı hem M18 hem de M12 pilleri destekler.

Bu, listedeki 18 voltluk matkapların en pahalı ikincisi, ancak zor bir noktaya girmeniz gerekiyorsa, bu sizin için bir tatbikattır. Bu kompakt matkap 1-33/64 inç’te ortalar, bu da 1-18/64 inç’teki Black & Decker 12 voltluk çekmeden çok uzak olabilir, ancak yine de bir sonraki en iyi 18 volt seçeneğini 7/64 inç ile yener.

İki adet 1,5 aH pil ve yumuşak taşıma çantası içerir.

ads
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x