iPhone ve iPad’inizde gizli bir izleme dörtgeni var. Kilidini şu şekilde açabilirsiniz

95
iPhone ve iPad’inizde gizli bir izleme dörtgeni var. Kilidini şu şekilde açabilirsiniz
ads

İmlecinizi hareket ettirmeyi ve Apple aygıtınızdaki metni düzenlemeyi kolaylaştırmak için bu gizli iOS özelliğini kullanın.

Küçük şeyler her zaman önemli olmuştur ve aynı şey iPhone ve iPad’iniz için de söylenebilir. Apple akıllı telefonunuz ve tabletiniz, iOS klavyenizde yaşayan gizli izleme dörtgeni gibi cihazınızı kullanma şeklinizi değiştirebilecek daha az bilinen, ancak inanılmaz derecede kullanışlı özelliklerle doludur.

Genellikle uzun bir kısa mesaj veya e-posta yazarken, imleci taşımak ve silmek, yeniden yazmak veya düzenlemek istediğiniz herhangi bir metin alanına geri dönmek için parmağınızı kullanırsınız. Bunu her yaptığınızda parmak ucunuzun altında bir büyüteç görünür ve metin gezinmesi daha kolay olacak şekilde büyütür.

Ancak, imlecinizi parmağınızla bu kadar hassas bir şekilde hareket ettirmek zorlaşırsa, iOS başka bir seçenek sunar. Bu kılavuzda, klavyenizde gizlenen izleme dörtgenine nasıl erişebileceğinizi göstereceğiz, bu da imlecinizi taşımayı ve iPhone veya iPad’inizdeki metninizde düzenlemeler yapmayı çok daha kolay hale getiriyor.

Klavyenizdeki gizli izleme dörtgeni böyle görünmelidir.

İPhone ve iPad’inizin Gizli İzleme Dörtgeni Nasıl Açılır

Gizli iOS izleme dörtgenini şu şekilde keşfedebilirsiniz.

1. Bir metin bloğu yazdığınız her yerde, klavyenizi açın ve klavye boş olana kadar parmağınızı boşluk tuşuna basılı tutun. Biraz dokunsal geri bildirim hissetmeli ve imlecin bir saniyeliğine genişlediğini görmelisiniz, bu da klavyeyi artık izleme dörtgeni olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

2. Parmağınız hala basılıyken, Mac’inizin izleme dörtgeninde yaptığınız gibi imlecinizi hareket ettirmek için tüm klavyenin etrafında hareket ettirin.

3. İmleci yerleştirmek için parmağınızı ekrandan kaldırmanız yeterlidir. Daha sonra metinde herhangi bir düzenleme yapmak için silme gibi diğer tuşlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. İmleci bir kez daha hareket ettirmek istiyorsanız, gizli izleme dörtgenini getirmek için parmağınızı boşluk tuşuna bastırın.

Gizli özelliği çalışırken görmek için aşağıdaki videoya göz atın.

İPhone için daha fazla ipucu ve püf noktasıyla ilgileniyorsanız, her iPhone kullanıcısının bilmesi gereken bu iOS 15 gizli özelliklerine ve şarkıları hızlı bir şekilde kimliklere almak için bu gizli iPhone özelliğinin kilidinin nasıl açılacağına göz atın. Ve bir Apple bilgisayarınız varsa, işte Mac’iniz için en iyi yedi gizli özellik .

ads
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x