İplikçi – Ergün Poyraz

172
İplikçi – Ergün Poyraz
ads

Kitabın adı İplikçi Kirli İlişkiler Yumağı yazarı Ergün POYRAZ sözde Ergenekon davasından tutuklu yazarımız.

Kitabı okuduğumda her sayfasında vay anasını dedirtecek hayret verici bilgiler var. Ülkemizi nasıl bir yalan, dolan, sahtekârlık vb. gibi ilişkiler yumağına batmış resmen gözler önüne sermiş bir kitap. Kitabın son sayfalarına geldiğimde okuduğum bir bölümünden alıntı yapmak istiyorum. Bu alıntımın nedeni ise yine Ulaşıma gelen zam oldu.

Kitabın 543. sayfasından;

Emire’nin anlatımlarının ardından Tayyip’in başkanı olduğu İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB), HBB Televizyonu’na İETT’nin yani İstanbul’da yolcu taşıyan otobüslerin ne denli konforlu ve rahat ulaşım sağladığını anlatıyorlardı.

Reklamlar, adeta kamera şakası gibiydi. İstanbul Belediyesi’nin tarihinde kimsenin akıl edemediği bir şey gerçekleştiriyor, belediye otobüslerinin reklamları ile HBB Televizyonu’nun kasasına, İstanbul halkından kesilen vergiler hortumlarla akıtılıyordu. Oysa reklamlara verilen paralar ile İstanbul’un ulaşım sorunu çok kolay çözülürdü.

Reklamların ardından aynı kanalda yayınlanan “Ceviz Kabuğu” programına katılan Tayyip, bu kere kendisinin reklamını yapıyor, Kalkancı olayını unutturmaya çalışıyordu.

HBB’de program yapan bir başka isim ise Nazlı Ilıcak’tı. Ilıcak o günlerde, bugün sövdüğü ve Ergenekoncu olmakla suçladığı Susurlukçuları TV’lere çıkarıyor, onların “Kahraman” olduğunu savunuyordu. Sadece bu kadar mı?”

Yazının devamını kitaptan okuyabilirsiniz. Emire isimli şahıs Ali Kalkancının (Namı diğer Cinci hoca) resmi nikâhlı eşi Emire Deniz Ersoy’dur.

HBB Televizyonu ise açılımı Has Bilgi Birikim olup Kadir Has ve ailesine ait şirketler tarafından, Star TV, Teleon, Show TV ve Kanal 6’nın ardından Türkiye’nin beşinci özel televizyonu olarak kurulmuştur. Kanalın adı Türkçe sözcüklerin baş harflerinden oluşmasına rağmen, kanal kendini “eyç, bi, bi” olarak tanıtmıştır.

ads
Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x