İstanbul’un Neden Bir SÜPER KAHRAMAN’ı yok?

150
İstanbul’un Neden Bir SÜPER KAHRAMAN’ı yok?
ads

Yıl 2015 artık uzay çağında sayılırız ay’ı unuttuk diğer gezegenlerden arsa alınır hale gelmiş bir yüzyılda yaşıyoruz Türkiye’nin uydusu var uzayda artık. Teknoloji almış başını gidiyor sinema sektöründe bir sürü bilgisayar oyunlarıyla akıl almaz işler yapılıyor. Peki bu teknolojiye rağmen İstanbul’un neden bir süper kahramanı yok? Dünyanın kalbi yada gözü sayılabilecek Hz.Muhammed (s.a.v) in bile dile getirdiği bir şehrin neden bir süper kahramanı yok? Metropolis ‘in Süperman’i, Gotham’ın Batman’i Manhattan , New York’un Örümcek Adam’ı, X-Men, Kaptan Amerika, Iron Man gibi süper kahramanlar almış başını gidiyor. Peki bu şehrin nesi var?

Suç desen dibine kadar, hırsızlık, gasp, cinayet hepsi var bunlara duy diyecek, bu kahramanların arasına girecek neden bir İstanbul’un süper kahramanı yok? Üstelik Batman’in il serisi olan Batman filmi 1989 yılında Türkiye’de gösterime girmiş tam 25 sene önce.

Yok arkadaş işte yok. Bir ara Ankara’da Behzat Ç. vardı çok tutuldu. Süper kahraman değildi ama çok tutuldu cinayetleri çözdü dizinin bazı bölümlerinde faali meçhul cinayetlerede değindi ama Ankara’da olduğu için bir takım siyasi yada başka güçler tarafından diziye son verildi. Bir ara İstanbul’a da geldi Ercüment ÇÖZER’in peşinden ama yakalayamadı bir türlü. E adam güçlü arkasında siyasi güç var elbet. Ercümet ÇÖZER’ de silah kaçakçılığı, ihalelere girip avantasını alıyor Behzat Ç.’ninde işini bitirdiler mesleki olarak şimdi halı saha işletiyor.

Biz neden süper kahramanlara karşıyız? Tamam bizim kahramanlarımız vardı. Malkoç Oğlu, Battalgazi, hepimizin söylediği Kara Murat benimi, Altarın oğlu Tarkan. Bunları biliyoruz ama bunlar süper kahraman değil bunlar bizim tarihimizdeki kişiler. Bunlarda Osmanlı’nın yıkılışıyla son bulmuşlar. Hem bunların hiç biri ağ fırlatmıyor, uçamıyor, gözlerinden ışık çıkartamıyordu. Tarkan’ın Kurt’u vardı her olaya atılan, Battalgazi, Malkoçoğlu, Karamutat’ın kılıcı vardı bunlarda Topkapı Sarayı’nda halka açık sergide. Bir ara “Dünya Kurtaran Adam” filmini yaptılar bence gayet başarılıydı o film. Ama devamı gelmedi işte neden gelmedi? “Dünyayı Kurtadan Adam’ın Oğlu” filmini yaptılar 2006 yılında aradan 24 sene geçmiş ama bence “Dünya Kurtaran Adam” filmi 2′ncisine 10 basar. Sonra başka bir film “Turist Ömer Uzay Yolunda” vardı çıkış yılı 1973 bu filmlerde çok güzeldi. Demekki yapılınca yapılıyor hemde taa o tarihlerde. Sene 2014 teknoloji artık cebede sığmıyor kameraları saate, kaleme sığdırıyorlar. 4 çekirdekli bilgisayarları bırak 4 çekirdekli telefonlar var artık, internet ise ışık hızında diye reklamlar dönüyor. Ama hala bir süper kahramanımız yok.

Müslümanların neden süper kahramanı yok?
Böyle şey olamaz, Allah (c.c) böyle bir varlık yaratmamıştır, Kuran’da geçmiyor. Biz Hz.Adem babamızdan Hz.Havva anamızdan dünyaya geldik. Hz.Nuh sayesinde çoğaldık. Yav he he anladık onu da neden bir süper kahraman yok? Müslüman ülkeleri geçtimde bizim İstanbul’un neden bir süper kahramanı yok?

ads
Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x