Nasıl bir Türkiye’de yaşıyoruz?

143
Nasıl bir Türkiye’de yaşıyoruz?
ads

Nasıl bir Türkiye’de yaşıyoruz biz? Hırsızlıklar ayyuka çıkmış kirli ilişkiler yumağına dolanmış ahlaksızlığın ağababası yapılmış bir Türkiye’de. 12 Yıldır gariban hala gariban zengin ise daha çok zengin ( İktidar yalakası zenginler) olmuş bir Türkiye’de.

Harca harca bitmez paralarla, ( en son 30 milyon EURO’cuk kaldı) Kuran sureleriyle dalga geçen, koluna 700 bin TL’lik saat takan, Hırsızlık ve dolandırıcılık yapan kişiye birşey olmasın diye (“Vallahi böyle bir şey varsa senin önüne ben yatarım ya.”) diyen dönemin İçişleri bakanı, Hırsızlığı, namussuzluğu savunan bir millet vekili (“17 Aralık darbe girişimiyle ortaya saçılan dinleme kayıtları ve bireylerin özgürlük alanları. Allah insana günah işleme özgürlüğü vermiştir. 17 Aralık’ın hiç felsefi boyutu konuşulmadı. Bu noktada Diyanet’e ciddi görev düşüyor. Günah işleyip tövbe edecek kul yarattım diyor Allah. Siz insanların günah işleme özgürlüğüne müdahale ediyorsunuz. İnsanların eksiklikleri üzerinden bunu siyasi darbe girişimi olarak kullanmaya kalktığınızda aslında Allah’ın hududuna müdahale ediyorsunuz. Bu bireyin günah işleme özgürlüğüne, hayır sen günah işleyemezsin baskısıdır. Böyle bir rol kimseye yok. ”) diyen bir Türkiye’de yaşıyoruz.

Mısırda Rabia öldü diye ağlayıp Manisa SOMA da 200′den fazla maden işçimizin ölümünde “Bunlar normal şeylerdir, literatürde iş kazası diye bir şey vardır” diyen (Bir çok ülke taziye mesajı gönderirken Mısır’dan hala ses yok) bir başbakan’ın yönettiği Türkiye’de. Daha ergenliğinine girmemiş çocukların, askerliğini yapmamış çocukların, ekmek almaya giderken orantısız güç kullanan gaz bombasını atmayı hobi yapan polislerin ceza almayıp bazılarının terfi aldıkları ve takdir aldıkları yandaş hükumet polisleri. Bakan çocuklarını karakola alan Polisleri ve Adana’dan Suriye’ye giden tırları durduran Jandarma’yı görevinden alıp başka yere süren bir hükumetin yönettiği Türkiye’de.

Vatana canı pahasına hizmet edenlerin hapiste, hizbullah terör örgütü üyelerinin ise dışarıda olduğu, Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı’nın terör örgütü lideri ile suçlandığı bir Türkiye’de yaşıyoruz.
Yüzlerce tarafsız davranıp gerçekleri yazan gazetecilerin hapse atıldığı, hükumete yalakalık yapan gerçekleri değil hükumetin istediğini yazan gazetecilerin ise dışarıda ve terfi ve takdir aldıkları, sol aydınların içeride yattığı bir Türkiye’de

Yapılan hırsızlıklara, işlenen cinayetlere, yapılan ahlaksızlıklara karşı üç maymun ( görmedim, duymadım, bilmiyorum) rolünü üstlenen bir halkın yaşadığı Türkiye’de

Merak ediyorum acaba bakara suresiyle hükumetten biri değilde muhalefetten bir millet vekili yada hükumetten olmayan bir belediye başkanı o şekilde davransaydı pek Müslüman halkımızın tepkisi ne olurdu?
Acaba o kadar büyük bir hırsızlığı hükumetten biri değilde muhalefetten biri yapsaydı pek Müslüman Türkiye halkı ne derdi?

ads
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x