Nedir bu Alevi’lik düşmanlığı?

241
Nedir bu Alevi’lik düşmanlığı?
ads

Bin yıl önce Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’nın Ehli Beyt’ine kızının kocası amcasının oğlu Hz. Ali’ye ve çocuklarına eziyet ettiler. Eziyet edenler ne Hıristiyan’dı nede Yahudi.

Eziyet edenler kendilerine Müslümanım diyen şeytanın kullarıydı. Ezan okunduğunda namazını kılan ezandan sonra Hz. Muhammed’in ben ilmin şehriysem Ali’de kapısıdır diye hitap ettiği Hz. Ali’ye cennet gençleri Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin’e camide küfürler ettiren sözde Müslümanlardı.

Hz. Hasan’ı karısına zehirletip sonradan karısını öldürenler de Müslüman’dı, Hz. Hüseyin’i Kerbela’da katledenler de Müslümandı. Kerbela’da kundaktaki bebeği katledenler de Müslümandı.

Sağ kalanlara işkence edip zincirlere vurup kırbaçlayarak şehir şehir dolaştırıp teşhir ettirenler de Müslümanlardı. Tarih hep böyle devam etti.

Selçuklu döneminde Hz. Aliyi kendilerine yol belleyen ve onun soyunu kendilerine Pir, Veli belleyen Alevilerde büyük zulümler gördü. Aynı zulümler Osmanlı döneminde de devam etti. Kendilerine Müslüman deyip kadılık, şeyhülislamlık mertebesine gelmiş zatlar fetva çıkartıp Alevilerin kestiği yenilmez, ekini biçilmez, alevi öldüren cennetten pay almak gibidir alçakça, namussuzca iftiralar atan soysuzlar halkı Alevilere kaşı galeyana getirip zulüm ettirmişlerdir. Sünni mezhepli halkı Alevilere karşı kışkırttılar. (Mehmed Ebussuud Efendi) gibiler.

Sivas’ta Pir Sultan Abdal’a eziyetler ettiler, zincire vurup darağacına astılar. Bunları yapanlar ne Hristiyan’dı ne Yahudi ne de Ermeni. Bunları yapanlar ezan okunduğunda namaz kılan Müslümanlardı.

Bu olaylar Türkiye Cumhuriyeti döneminde de devam etti. Alevi öldürmek sevaptır diye fetvalar çıkaran yobaz dinciler halkı İslamın bir kolu olan Alevilere düşman ettiler. Atatürk düşmanları Atatürk üzerinden de kirli siyasetler oynayıp Atatürk’ü Alevilere Alevileri’de Atatürk’e düşman etmeye çalıştılar ama bu oyunları tutmadı. Alevilere yapılan zulümlere Müslümanım diyenlerde sessiz kaldılar. Dersim katliamı, Maraş katliamı, Çorum katliamı, Sivas katliamı ve devamı gelen alevi katliamları. Yıl 2015’e 90 gün kalmış hala alevi düşmanlığı var. Şuan ki iktidardakilerde alevi düşmanlığını kızıştırmak için kirli oyunlar oynamaktadır. Zaman zaman halkı galeyana getirip can almaktadır.

Alevilere düşman olanlar ne Hristiyanlar, ne Yahudiler, ne de Ermeniler. Kendilerine Müslümanım diyen insan görünümlü iblisler.

Nedir bu Alevi düşmanlığı?

PİŞİRDİKLERİ YENMEZ
İÇTİKLERİ İÇİLMEZ
DİNSİZDİR BUNLAR DİNSİZ ….

HELAL HARAM BİLMEZLER
ANA BACI TANIMAZLAR ,
MUM SÖNDÜYÜ DUYMADIN MI …

Peki, neden bu kin? Neden bu düşmanlık?

Hz. Muhammed’e düşman olmanın sebebi neyse Aleviliğe düşman olmanın sebebi de odur. Zira Alevilik, Muhammedîliktir. Hz. Muhammed’in soyuna yani ehlibeytine hürmet ve sadakat Aleviliğin omurgasıdır.

İslam’a gösterilen kinin sebebi neyse Aleviliğe olan kinin de sebebi odur. Zira Alevilik rafine İslam’dır. Katıksız, sade ve katkısız İslamî düşünce Aleviliktedir. Bu manada gerçek Müslümanlar Alevilerdir.

Alevilikte Emevi sapkınlığı yoktur.

Alevilikte Vahhabî bağnazlığı mevcut değildir.

Hz. Ali’ye düşmanlık edenlerin içlerindeki kinin sebebi neyse Aleviliğe olan kinin de sebebi odur. Zira Alevilik Hz. Ali sevgisi etrafında teşekkül eden Hak yoludur. Tarihteki en büyük Alevi ise hiç kuşku yok ki Hz. Muhammed Mustafa’dır. Alevilerin rabbi Allah, peygamberi Ahmed – i Muhtar efendimizdir.

Kur’an sayfalarını mızraklarının ucuna takarak Hz. Ali önderliğindeki müminler ordusuna karşı hücum edenlerin kinlerinin sebebi neyse Aleviliğe olan kinin de sebebi odur. Emevi kafalı bel’amların yanlı yorumlarına hapsedilmek ve tahrif edilmek istenen Hz. Kur’an’ı münkirlerin ve münafıkların elinden alıp İmam Muhammed Mehdi ile sırrolan ve onun zuhuruyla zuhur edecek olan Hz. Ali derlemesi ile buluşturacakları günü iman ve ihlasla bekleyen ikrarlı müminliğin diğer adıdır Alevilik…

Alevilerin Kur’an’a iman ve sadakati deyiş deyiş ve nefes nefes örülmüş, bilimin ve aklın süzgeciyle süzülmüş, ak – pak ve dupduru bir hidayet ışığıdır.

ads
Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x