Telefonunuzdaki GPS Konumu Nasıl Taklit Edilir

28
Telefonunuzdaki GPS Konumu Nasıl Taklit Edilir
ads

Telefonunuzdaki GPS Konumu Nasıl Taklit Edilir

Akıllı telefonunuzun GPS özelliği, hava durumu veya haritalama amaçlı olanlar gibi konum tabanlı uygulamalar için kritik öneme sahiptir. Bununla birlikte, zaman zaman, bu tür bir izleme rahatsız edici ve hatta baskıcı hissetmeye başlayabilir. İster ailenizden saklanmaya çalışan bir genç olun, ister daha ciddi bir şekilde, takıntılı bir şekilde sekmeleri tutan küfürlü önemli bir başkasına sahip biri olun, cihazınızdaki konum izleme özelliklerini kandırmanın yolları vardır.

Ama bunu yapmak için dışarıdan yardıma ihtiyacınız olacak. Bir Android veya iPhone kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın, sanal konumunuzu anında değiştirecek basit bir tek düğme ayarı yoktur. Aldatmacanızı gerçeğe dönüştürmek için biraz kazmanız gerekecek.

Telefonunuzdaki GPS çipinin mümkün olduğunca doğru olması amaçlanmıştır ve açıldığında, koordinatları telefonunuzun işletim sistemine (OS) aktararak konumunuzu sürekli olarak günceller. İşletim sistemi daha sonra bu verileri konum bilgilerine dayanan uygulamalarla paylaşır. Bunun üstesinden gelmek için, bu uygulamaları yanlış GPS verilerini kabul etmeleri için kandırmanız gerekir.

Google Play Store’da, Android cihazlar için GPS sahtekarlığını etkinleştirmeyi amaçlayan birçok uygulama bulacaksınız. Örnek olarak Sahte GPS Konumu – GPS Joystick’i kullanacağız.

Android Akıllı Telefonlarda GPS Konumu Sahteciliği

 1. Google’ın Play mağazasına gidin, ardından Sahte GPS Konumu – GPS Joystick adlı uygulamayı indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı başlatın ve başlamak için bir seçenek belirleyin başlıklı bölüme ilerleyin. Konumu Ayarla seçeneğine dokunun.
 3. Haritayı açmak için burayı tıklatın seçeneğine dokunun. Bu, telefonunuzun görünmesini istediğiniz sahte konumu seçmek için bir harita kullanmanıza olanak tanır. Koordinatlar, GPS Oyun Çubuğundaki Enlem, Boylam çizgisinde görünecektir.
 4. Başlat’a dokunun. Bir sistem ayarını değiştirmenizi isteyen bir Çizim İzni Gerekli iletişim kutusu görürsünüz. Ayarlara Git’e dokunun.
 5. Diğer uygulamaların üzerine çizime izin ver’e dokunun, sonra geri dönmek için dokunun.
 6. Başlat’a dokunun. Sahte bir konumu etkinleştirmenizi isteyen bir iletişim kutusu görürsünüz.
 7. Sahte bir konumu etkinleştirmek için telefonunuzun ayarlarına girmeniz gerekir. Ayarlar, Hakkında’ya dokunun ve Yapı Numarası’nı bulun (alternatif olarak, telefonunuzun Ayarlar menüsünden Yapı Numarası seçeneğini arayabilirsiniz). Geliştirici Modu’na girdiğinizi gösteren bir bildirim görene kadar Yapı Numarası’na hızlıca dokunun. Geliştirici Modu ile ilgili tüm bildirimleri kapatın.
 8. Telefonunuzun Ayarlar’ında Geliştirici Seçenekleri’ne dokunun, sonra Sahte konum uygulamasını seç’e dokunun. GPS Oyun Çubuğu’na dokunun. (Sahte konum seç uygulamasını da arayabilirsiniz.)
 9. GPS Oyun Çubuğu’nda Başlat’a dokunun. Konumunuzun artık güncellenip güncellenmediğini görmek için Google Haritalar’ı veya benzer bir uygulamayı açabilirsiniz. Sahte konumunuzun başkalarının telefonlarında görünmesi birkaç dakika sürebilir.

iPhone’da GPS Konumunu Taklit Etme

Bir iPhone’un konumunu taklit etmek, Android cihazlardan daha fazla çaba gerektirir, çünkü bir uygulamayı basitçe yükleyemezsiniz. En kolay yol bilgisayarınızı kullanmaktır ve bunun yalnızca iOS 12 veya daha eski işletim sistemlerini çalıştıran iPhone’larla çalıştığını unutmayın.

 1. İPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTools’u bilgisayarınıza yükleyin. iTools, telefonunuzun konumunu değiştirmenizi sağlayan Sanal Konum adlı bir araç içerir.
 2. İTools’u başlatın ve Sanal Konum düğmesine tıklayın.
 3. Haritanın üst kısmında, taklit etmek istediğiniz konumu yazın ve Enter tuşuna basın.
 4. Bir haritada, GPS konumunuzun sahte konuma taşındığını görürsünüz. Buraya Taşı’yı tıklayın. İsterseniz konumunuzu değiştirmek için haritaya tıklayabilirsiniz.
 5. İTools’dan çıkabilir ve iPhone’unuzun bilgisayarla bağlantısını kesebilirsiniz. Program konum simülasyonunu durdurmanızı isterse, Hayır’ı seçtiğinizden emin olun.

İOS8’in üzerindeki herhangi bir işletim sistemiyle çalışacak başka bir seçenek de Dr. Fone:

 1. İlk olarak, Dr. Fone – Sanal Konum (iOS) dosyasını indirin. Ardından programı kurun ve başlatın.
 2. Tüm seçeneklerden Sanal Konum’u tıklayın ve iPhone’unuzun bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayın. Başlayın’ı tıklayın.
 3. Yeni pencerede, gerçek konumunuzu haritanızda bulabilirsiniz. Konum doğru görüntülenmiyorsa, doğru konumu göstermek için sağ alt kısımdaki Ortala simgesini tıklatın.
 4. Sağ üstteki ilgili simgeye (3. olan) tıklayarak “ışınlanma modunu” etkinleştirin. Sol üst alana ışınlanmak istediğiniz yeri girin ve Git’i tıklayın. Örnek olarak İtalya’daki Roma’yı ele alalım.
 5. Sistem artık istediğiniz yerin Roma olduğunu anlıyor. Açılır kutuda Buraya Taşı’yı tıklayın.
 6. Konumunuz şimdi Roma olarak değiştirildi. İster Ortadaki simgesine tıklayın, ister iPhone’unuzda kendinizi bulun, konum Roma, İtalya’ya sabitlenir. Konum tabanlı uygulamanızdaki konum da elbette aynı yerdir.

İnsanları başka bir yerde olduğunuzu düşünmeleri için kandırmaya çalışmadan konum bilgilerinizi kapatmak istiyorsanız, bu oldukça kolaydır. iPhone’larda Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri’ne gidin. Konum bilgilerini kapatmak için Konum Servisleri düğmesini “Açık” dan “Kapalı” ya değiştirin. Android telefonlar için Ayarlar > Bağlantılar > Konum’a gidin. Konum bilgilerini kapatmak için Konum düğmesini “Açık” dan “Kapalı” ya değiştirin. Konum bilgileri kapalıysa bazı uygulamaların düzgün çalışmayacağını unutmayın.

ads
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x