Ücretsiz Microsoft Office Programları Word, Excel ve PowerPoint’i Hiçbir Ücret Ödemeden Alabilirsiniz

115
Ücretsiz Microsoft Office Programları Word, Excel ve PowerPoint’i Hiçbir Ücret Ödemeden Alabilirsiniz
ads

Her Microsoft 365 aracına tek kuruş ödemeden erişebilirsiniz, ancak akılda tutulması gereken bazı uyarılar vardır.

İş, okul veya kişisel kullanım için bir Microsoft Word belgesine, PowerPoint sunusa veya Microsoft 365’in başka bir temel aracının ürününe 2022’de en az bir kez erişmeniz gerekebilir. Yazılım bir gereklilik gibi görünse de, yüksek fiyatı bazı insanların diğer tarafa koşmasını sağlar. Paranızı Microsoft 365’e harcamak istemiyorsanız, vurgulamayın. Hizmeti ücretsiz almanın birkaç yolu vardır.

Microsoft’un üretkenlik yazılımı paketi Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Microsoft Teams, OneDrive ve SharePoint’den oluşur. Koleksiyon genellikle cihazlar ve aile üyeleri arasında abonelik erişimi için her yıl 70 ila 100 $ arasındadır (Microsoft 365 olarak). Microsoft ayrıca, Windows 11’in kullanıma sunulmaya başladığı gün olan 5 Ekim’de Office Ev ve Öğrenci 2021 adlı Windows ve Mac için Microsoft Office’in tek başına yeni bir sürümünü de yayınladı.

İşte Office 365, Microsoft 365 sürümleri ve uygulamaları şu anda çevrimiçi olarak ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Öğrenci veya öğretmenseniz Microsoft Office 365’i ücretsiz haline getir
Etkin bir okul e-posta adresine sahip bir öğrenci, öğretmen veya öğretim üyesiyseniz, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams ve ek sınıf araçlarıyla Office 365’e Microsoft üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Microsoft’un web sitesindeki bu sayfaya okul e-posta adresinizi girmek: Office 365’i ücretsiz olarak kullanmaya başlayın. Çoğu durumda, otomatik doğrulama işlemi sayesinde anında erişim hakkına sahip olursunuz. Doğrulanması gereken bir kuruma katılırsanız, uygunluğunuzu onaylamanız bir ay kadar sürebilir.

Office 365’e bağlı kalmak isteyen yeni mezunlar, geçerli bir okul e-posta adresiyle 12 ay boyunca 12 ABD doları karşılığında Microsoft 365 Personel alabilir.

Başka biriyseniz Microsoft Office paketini ücretsiz alma

Herkes denemek için bir aylık ücretsiz Microsoft 365 deneme sürümünü alabilir. Ancak, bir kredi kartı numarası girmenizi gerektirir ve ay dolmadan iptal etmezseniz, Microsoft 365 Ailesi’ne (eski adıyla Office 365 Ev) bir yıllık abonelik için 100 USD ücretlendirilirsiniz.

İyi haber şu ki, Microsoft 365 araçlarının tam paketine ihtiyacınız yoksa, Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Outlook, Takvim ve Skype dahil olmak üzere birçok uygulamasına çevrimiçi olarak ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Bunları şu şekilde elde ederiz:

1. Office.com gidin.

2. Microsoft hesabınıza giriş yapın veya ücretsiz bir hesap oluşturun. Zaten bir Windows, Skype veya Xbox Live oturumunuz varsa, etkin bir Microsoft hesabınız vardır.

3. Kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve çalışmanızı OneDrive ile buluta kaydedin.

Microsoft Word uygulamasının tarayıcı tabanlı sürümünü ücretsiz olarak kullanın.

Peki ücretsiz sürümün amacı nedir?

Diyor olabilirsiniz ki, bir dakika — eğer tüm bu uygulamaları ücretsiz olarak alabiliyorsam, neden ilk etapta Microsoft 365 için ödeme yapıyorum? Bunun nedeni, bu uygulamaların işlevselliğinin sınırlı olmasıdır: Yalnızca web tarayıcınızda çalışırlar ve bunları yalnızca çevrimiçi olduğunuzda kullanabilirsiniz. Ayrıca tam Microsoft 365 sürümlerinden daha az özelliğe sahiptirler.

Bununla birlikte, G Suite araçlarının izin verdiğine benzer şekilde, işinize bağlantılar paylaşma ve gerçek zamanlı olarak işbirliği yapma yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi avantaj vardır. Bu uygulamaların her birinin temel sürümlerini arıyorsanız, ücretsiz sürüm sizin için iyi çalışmalıdır.

Daha fazlası için, göz atın Windows 11 ‘ deki en iyi yeni özellikler Windows 10’dan Windows 11’e yükseltme ve Windows 11’i ücretsiz olarak indirme hakkında bilmeniz gerekenler.

 

ads
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x